Dzień Strażaka 2015

Ponad 150 osób wzięło udział w gminnych obchodach Dnia Strażaka, które 8 maja br. odbyły się w Krobi. W gronie uczestników uroczystości znaleźli się zarówno strażacy, jak i ich rodziny oraz zaproszeni goście, w tym reprezentujący Burmistrz Krobi Sebastiana Czwojdę Skarbnik Gminy Krobia Damian Walczak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Łukasz Kubiak oraz członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu Bolesław Lipowicz. Strażackie świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta, odprawiona w intencji strażaków w kościele parafialnym w Krobi.

 

Warto wspomnieć, że bezpośrednio przed nią, strażacy tradycyjnie złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem ich patrona – św. Floriana, znajdującym się na krobskim Rynku. Po Eucharystii uczestnicy gminnych obchodów przemaszerowali na plac przed krobską remizą, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Jednym z jej najważniejszych punktów było wręczenie medali i odznaczeń dla strażaków z terenu gminy Krobia. Nie mniej oczekiwanym momentem było podsumowanie konkursu plastycznego „Nasza straż pożarna”, o którym przeczytać możecie Państwo w odrębnym artykule. Uroczystość, której organizatorem był Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Krobi oraz Gmina Krobia zakończył wspólny poczęstunek przy strażackiej grochówce. 

 

Tekst i Foto: Adam Sarbinowski  

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 274690 osób.
realizacja 2011: studio fabryka