Gminny Rajd Terenowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych 2013

W III Gminnym Rajdzie Terenowym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który odbył się 11 sierpnia w lesie w Karcu wzięło udział 13 pięcioosobowych drużyn.

Byli to młodzi strażacy z jednostek OSP w Gogolewie, Krobi, Potarzycy Pudliszkach, Starej Krobi, Ziemlinie, Wymysłowie, a gościnnie na rajdzie zjawiła się również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Pawłowice.

 Po omówieniu regulaminu i zasad bezpieczeństwa podczas rajdu, drużyny wyruszyły w teren. Każda z nich, pod okiem pełnoletniego opiekuna, pokonać musiała ok. 5-cio kilometrową trasę leśnymi duktami. Tam na adeptów pożarnictwa czekało do wykonania pięć zadań sprawnościowych i jedno teoretyczne. Młodzi strażacy musieli między innymi pokonać dziesięciometrowy odcinek po linie zawieszonej ok. 2,5 metra nad ziemią, zbudować linię gaśniczą i za pomocą hydronetki „przełamać” specjalną tarczę. Musieli również wykazać się umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wystrzelać jak najwięcej punktów z wiatrówki, określić nazwę i przeznaczenie sprzętu pożarniczego. Do zadań należało także usunięcie kokonów owadów, które imitowały zawieszone na linie balony z wodą. Za każde wykonane zadanie drużyna otrzymywała punkty, a maksymalnie podczas całego rajdu mogła ich zdobyć 57.

 W rajdzie wygrała debiutująca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Wymysłowo. Radość zwycięzców i ich opiekunów była tym większa, że działają oni przy OSP w Wymysłowie niespełna miesiąc.

 Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano dyplomy, a dla trzech najlepszych zespołów również puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkowy puchar burmistrza Krobi otrzymała Żeńska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Krobia. Ta wykazała się najlepszymi umiejętnościami i wiedzą w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zmaganiach organizatorzy i drużyny częstowali się grillowanymi kiełbaskami, słodyczami i owocami. Kolejny - IV Rajd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych za rok, a organizatorzy imprezy: zarząd oddziału miejsko-gminnego ZOSP RP w Krobi, OSP Krobia i gmina Krobia, już dzisiaj mają pomysły na jej urozmaicenie.

Wyniki
 I miejsce Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Wymysłowo (42 pkt)
 II - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Pawłowice (41,5 pkt)
 III - Żeńska MDP przy OSP Krobia (41 pkt)


Tekst: Adam Sarbinowski Foto: Renia

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 274942 osób.
realizacja 2011: studio fabryka