Halowy Turniej MDP w Pępowie 2015

W dniu 28 marca br. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Pępowie odbył się XIV Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gostyńskiego.

W zawodach uczestniczyło 12 drużyn reprezentujących sześć gmin, po jednej żeńskiej i męskiej. Po uroczystym przywitaniu, odśpiewaniu hymnu strażackiego oraz oficjalnym otwarciu zawodów przez Wójta Gminy Pępowo Pana Stanisława Krysickiego, zawodnicy przystąpili do rywalizacji, na którą składały się konkurencje sportowe jak i test teoretyczny. Jako pierwsze w części sportowej  wystartowały drużyny chłopców w pięcioosobowych składach. Zadaniem ich były konkurencje między innymi z rzut piłką do kosza, rzut lotki do tarczy jak i bieg w worku. Równolegle w tym samym czasie drużyny dziewcząt słuchały wykładu przedstawionego przez przedstawiciela Nadleśnictwa Piaski, z którego można było się dowiedzieć, jaki teren obejmuje, jaki występują na jego terenie drzewostan a także jakie są najczęstsze przyczyny pożarów w lasach. Wszystkie te informacje okazały się bardzo istotne, bo po prezentacji przyszedł czas na rozwiązanie krótkiego testu. Na sam koniec zawodów drużyny rywalizowały jeszcze na torze przeszkód.


Po podliczeniu wyników klasyfikacja przedstawiała się następująco:

W grupie żeńskiej:
1. MDP Pępowo (Pępowo)
2. MDP Bodzewo (Piaski)
3. MDP Zimnowoda (Borek Wlkp.)
4. MDP Gola (Gostyń)
5. MDP Pogorzela (Pogorzela)
6. MDP Domachowo (Krobia)

W grupie męskiej:
1. MDP Borek Wlkp. (Borek Wlkp.)
2. MDP Piaski (Piaski)
3. MDP Gola (Gostyń)
4. MDP Babkowice (Pępowo)
5. MDP Pogorzela (Pogorzela)
6. MDP Wymysłowo (Krobia)

Klasyfikacja gmin:
1. Borek Wlkp.
2. Piaski
3. Pępowo
4. Gostyń
5. Pogorzela
6. Krobia 

 

Tekst: PSP w Gostyniu Foto:Renia 

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 274710 osób.
realizacja 2011: studio fabryka