KGW z Wymysłowa docenione w powiecie gostyńskim

KGW z Wymysłowa docenione w powiecie gostyńskim

W powiecie gostyńskim dokonano rozstrzygnięcia konkursu Wolontariusz Roku „Edmund 2013” . W tym roku patronem święta wolontariuszy w powiecie został błogosławiony Edmund Bojanowski, który urodził się i swą działalność prowadził na gostyńskiej ziemi. Uroczystość była okazją, by bliżej poznać serdecznie dobrego człowieka, bo tak właśnie określano Bojanowskiego. Najbardziej emocjonującym punktem gali, która odbyła się w sali bankietowej „Powozownia” w Gostyniu było ogłoszenie laureatów Konkursu „Edmund 2013”, a zostali nimi:

w kategorii biznes społecznie odpowiedzialny: SGB Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu,

w kategorii wolontariat indywidualny: Mateusz Matysiak,

w kategorii wolontariat grupowy: Stowarzyszenie „Historia Militaris”,

w kategorii wolontariat młodzieżowy: Kacper Andrzejewski.

Ponadto z inicjatywy Kapituły konkursowej oraz Zarządu Powiatu przyznano nagrodę specjalną dla państwa Teresy i Stanisława Sroków, za promowanie i dbałość o pamiątki kultury wsi polskiej, uratowanie przed zniszczeniem i gromadzenie pamiątek po błogosławionym Edmundzie Bojanowskim, prowadzenie muzeum oraz przywracanie pamięci o działalności błogosławionego. Podczas gali podsumowano również akcję społeczną - Motylkowy Oddział Dziecięcy.

Do tytułu „Wolontariusza Roku” zostało także zgłoszonych dwadzieścia jeden osób i instytucji, które  w istotny sposób wpływają na otaczającą nas rzeczywistość. Wśród nominowanych znaleźli się również wolontariusze z gminy Krobia – Piekarnia-ciastkarnia pana Grzegorza Jesiaka, Zakłady Mięsne pana Mariana Kaczmarka, Koła Gospodyń Wiejskich z Żychlewa, Wymysłowa, Starej Krobi i Domachowa oraz wolontariusze z przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Krobi. Wszyscy zostali zgłoszeni do konkursu przez samorząd Gminy Krobia.

Gospodarz gali Starosta Gostyński Robert Marcinkowski w swoim wystąpieniu podziękował wolontariuszom za całoroczny trud i zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka. Niech nagroda Edmunda stanie się obywatelskim Oskarem. Niech promuje ludzi odważnych, zaangażowanych i oddanych drugiemu człowiekowi. Takich osób nie brakuje w powiecie gostyńskim. To Edmundowie naszych czasów – powiedział starosta.

Krobskich akcentów było podczas uroczystości więcej. Rozstrzygnięty został konkurs „Opowiedz…” 2013 kierowany do grantobiorców programu ”Działaj Lokalnie”. Konkurs ma na celu promocję działań podejmowanych przez uczestniczących w programie. Spośród złożonych prac Jury wybrało trzy, w tym pracę multimedialną przygotowaną przez grupę „Młodzi Aktywni”, która od czerwca do listopada 2013 r. realizowała projekt „Młodzi nie ryby, głos mają. Głos Młodych” w Krobi. Laureaci otrzymali czek o wartości 300 zł ze wskazaniem na zakup sprzętu lub wyposażenia w celu usprawnienia pracy organizacji.

To także pierwsza uroczystość, w której uczestniczyły dzieci zaproszonych gości, po to by od najmłodszych lat obserwowały działalność społeczną swoich rodziców. Będzie to dla nich najlepszy wzorzec.  Ich obecność przypomniała nam także o tym, że Bojanowski otaczał wielką troską i uwagą najmłodszych, tworząc dla nich ochronki. Zabawy i animacje dla naszych milusińskich, podczas Gali, przygotowała Młodzieżowa Agencja Kulturalno –Rozrywkowa z Krobi.

 

 

Łukasz Kubiak

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 274676 osób.
realizacja 2011: studio fabryka