Konwent sołtysów- świetlica w Starej Krobi

W środowy wieczór 4 lipca 2012 roku, Sołtysi z gminy Krobia spotkali się na kolejnym konwencie  w pięknie urządzonej sali świetlicy wiejskiej w Starej Krobi.  Sołtysi mogli zapoznać się i zweryfikować bieżącą realizację funduszu sołeckiego. Przedstawiony został do akceptacji regulamin, planowanego i na ten rok, Turnieju Wsi, w którym o zwycięstwo i nagrodę rywalizują drużyny z poszczególnych sołectw. Sołtysi otrzymali nowe wzory umów na wynajem świetlic oraz protokoły kontroli stanu placów zabaw na poszczególnych wsiach, które zobowiązują ich do cotygodniowych kontroli.  

Wspomniano również o rozpoczęciu prac nad planowaniem przedsięwzięć w poszczególnych sołectwach w ramach Funduszu Sołeckiego 2013.Sołtysi zostali też zaproszeni na X Wystawę Zwierząt Hodowlanych w Pudliszkach, połączoną z Festiwalem Produktów Regionalnych, która odbędzie się 8 lipca br. w Pudliszkach oraz na rajd rowerowy „Z Napoleonem do Wielkopolski”. Zgłoszenia na rajd rowerowy przyjmowane są w Starostwie Powiatowym w Gostyniu. Wspomniano również o Dniach Krobi , które w tym roku rozpoczną się w ostatni weekend sierpnia tj. 25-26, a zakończą II Festiwalem Tradycji i Folkloru w Domachowie w dniu 9 września 2012r.

Na konwencie rozmawiano również o ostatnich burzach i gradobiciu, które poważnie uszkodziły lub zniszczyły uprawy szczególnie w okolicach wsi: Chumiętki, Bukownica, Stara Krobia i Żychlewo. Na spotkaniu rozmawiano o planach budowy kolejnych placów zabaw, utwardzaniu dróg oraz bieżących sprawach i problemach naszych sołectw.

 

 

 

Tekst: Gmina Krobia, Foto IKW, Gmina Krobia

Stronę odwiedziło 274869 osób.
realizacja 2011: studio fabryka