Turniej 2008

Pod hasłem 'Wymysłowa Trzech Województw Na Start' odbył się pierwszy ogólnopolski turniej miejscowości – Wymysłowo. Drużyna reprezentująca nasze Wymysłowo nie była ostatnia,a zespół złożony z młodych ludzi świetnie się bawił. Kibicowała im grupa ponad 20 osób w tym między innymi sołtys Wymysłowa Pan Grzywaczyk Andrzej, prezes OSP Wymysłowo Pan Mieczysław Wołk oraz przyjaciele i znajomi. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stroje biskupiańskie. Dwie pary z Biskupiańskiego Zespołu z Domachowa i okolic wystąpiły podczas spotkania. Największą furorę zrobiły kopki biskupiańskie.

Organizatorami I Turniej Integracyjno-Kulturalny pod nazwą „Wymysłowa trzech województw na strat” był: Urząd Miejski w Więcborku, Rada Sołecka Wymysłowa, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku oraz miejscowe KGW. Impreza odbyła się 7 czerwca w Doratowie na terenie tamtejszej świetlicy wiejskiej, w kameralnym gronie zaproszonych gości i przybyłych kibiców. Rywalizacja rozegrała się  w pięciu konkurencjach: nie ma wody na pustyni, bieg na nartach, rolko-deska, sztafeta, cyrkiel. Pomiędzy konkurencjami sportowymi, biorące udział w Turnieju Gminy mogły się zaprezentować. Uczestnicy mieli więc okazję, zobaczyć piękne stroje z naszego regionu, posłuchać pieśni i przyśpiewek ludowych. Natomiast przy namiocie można było zobaczyć fotografie i otrzymać ulotki z informacjami na temat naszej gminy i sołectwa Wymysłowo. W zaciekłej rywalizacji i gorącej atmosferze nasze sołectwo reprezentowane w większości przez chłopców z OSP Wymysłowo zajęło 5 miejsce.

 Wyniki Turnieju:

 miejsce I: Mieścisko powiat Wągrowiecki

 miejsce II: Kuślin powiat Nowotomyski

 miejsce III: Trzemieszno powiat Gnieźnieński

 miejsce IV: Szubin powiat Nakielski

 miejsce V: Krobia powiat Gostyński

 miejsce VI Więcbork powiat Sępoleński

Zwycięzcy (1-4 miejsce) otrzymali puchary, wszystkie drużyny -  nagrody rzeczowe. Zwycięska drużyna otrzymała puchar przechodni, a w nagrodę będzie organizatorem następnej edycji turnieju. Po turnieju odbyła się iście piaszczysta potańcówka a „nasi Wymysłowianie” bardzo szybko zaprzyjaźnili się z pozostałymi Wymysłowianami.

Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest sołtys Wymysłowa w gminie Więcbork,powiat Sępoleński pan Zygmunt Głąb.

 

 

tekst www.krobia.pl

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 274920 osób.
realizacja 2011: studio fabryka