Turniej 2009

Tuż za podium – na czwartym miejscu uplasowała się drużyna wsi Wymysłowo w II Turnieju Rekreacyjno – Sportowym „ Wymysłowa Trzech Województw na Start”, który 23 maja odbył się w Popowie Kościelnym w gminie Mieścisko koło Wągrowca.

 

W rywalizacji wzięło udział 6 miejscowości o nazwie Wymysłowo, a ich zawodnicy musieli się zmierzyć z takimi dyscyplinami jak bieg na nartach, rzut workiem z sianem, rzut beretem, ubijanie piany z białek na czas , obieranie jabłek czy wreszcie strzelanie z karabinka sportowego, podczas którego przedstawiciele Gminy Krobia nie mieli sobie równych. Zacięta aczkolwiek prowadzona według zasady fair play rywalizacja przysporzyła wiele radości tak samym zawodnikom, jak i wszystkim kibicom.

Warto dodać, że oprócz 5-cio osobowej drużyny, do Popowa Kościelnego udała się również kilkunastoosobowa grupa kibiców z Wymysłowa oraz Zespół Biskupiański z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Starej Krobi, który wziął udział w prezentacji Gminy Krobia, wzbudzając tym samym spore zainteresowanie wśród obserwatorów imprezy.

Wszyscy, którzy chcieli więcej dowiedzieć się na temat naszej Gminy, mogli również odwiedzić stoisko przygotowane przez pracowników Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Krobi. Tam czekały na odwiedzających nie tylko foldery, ale również gminne gadżety oraz regionalne produkty rodem z krobskiej ziemi. Choć wietrzna tego dnia pogoda spłatała uczestnikom zawodów niejednego figla, mieszkańcy Wymysłowa bawili się znakomicie.

W końcu nie często zdarza się sytuacja, aby spotkać się z mieszkańcami innych Wymysłów i w drodze sportowej rywalizacji stoczyć „pojedynek” o puchar. Kolejne zawody odbędą się za rok, a ich gospodarzem będzie Wymysłowo koło Trzemeszna.

Info: UM Krobia/ A. Sarbinowski

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 274938 osób.
realizacja 2011: studio fabryka