Turniej 2011

26 czerwca 2011 r. reprezentacje Gmin Krobia, Mieścisko, Oborniki Wlkp., Więcbork, Trzemeszno i Kuślin wzięły udział w organizowanym przez Urząd Gminy w Kuślinie, Gminny Ośrodek Kultury w Kuślinie oraz Sołtysa i Radę Sołecką Śliwna IV Turnieju Integracyjno-Kulturalnym pn. „Wymysłowa trzech województw na start”.

Impreza odbyła się na boisku w Śliwnie. W ramach festynu Powitanie Lata zaplanowano spotkanie, konkurencje sportowo-rekreacyjne i wspólną zabawę przedstawicieli miejscowości o nazwie Wymysłowo położonych na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Gminy reprezentowały pięcioosobowe drużyny.

W Regulaminie Turnieju przygotowanym w tym roku przez „Wymysłowo” gminy Kuślin znalazły się między innymi takie konkurencje jak: Rurociąg - Przetaczanie piłeczek przez system rur na czas. Sanie – przeciąganie sań na odległość około 10m, z określoną liczbą osób na saniach, w najkrótszym czasie. Wędka -łowienie butelek wędką na czas, liczą się butelki złowione i przewrócone. Drabina – slalom pomiędzy szczeblami na czas. Nosiwoda – przenoszenie miski z wodą na chuście, do zapełnienia naczynia na czas. Skok – skoki obunóż z miejsca kolejnych zawodników, oceniamy sumę odległości wszystkich skoków. Balony – dmuchanie baloników do momentu pęknięcia, na czas. Supełki – rozwiązywanie supełków na czas.

W klasyfikacji ogólnej I miejsce zajęła reprezentacja gminy Więcbork, która odebrała Przechodni Puchar Turnieju, II Oborniki, III Kuślin, IV Trzemeszno, V Mieścisko, VI Krobia.

Kolejny V Turniej w przyszłym roku kalendarzowym jest planowany w gminie Oborniki.

W celu zaprezentowania swoich walorów turystycznych i regionalnych każda gmina ustawiła niewielki pawilon, w którym można było obejrzeć zdjęcia, foldery tematyczne, stroje regionalne oraz skosztować potraw.

Dziękujemy całej naszej wspaniałej drużynie młodzieżowej! Byliście fantastyczni:)

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 274904 osób.
realizacja 2011: studio fabryka