Turniej 2012

W sobotę, 15 września na boisku sportowym w Objezierzu odbył się już V turniej o nazwie „Wymysłowo trzech województw na start”.

W imprezie wzięły udział reprezentacje miejscowości o nazwie Wymysłowo z gmin Krobia, Mieścisko, Więcbork i Kuślin. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, strzelanie z wiatrówki, wolna jazda na rowerze, pchnięcie kulą.

W klasyfikacji ogólnej I miejsce zajęła reprezentacja gminy Kuślin, II – Więcbork, III –  Mieścisko, IV – Oborniki, V – Krobia. Puchary wręczali Burmistrz Obornik Tomasz Szrama, Zastępca Burmistrza Więcborka Iwona Sikorska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Krzysztof Hetmański. Reprezentacja Kuślina otrzymała dodatkowo puchar przechodni, który ostatecznie dzięki uprzejmości zwycięzców otrzymała reprezentacja naszego Wymysłowa w skutek czego w przyszłym roku turniej organizujemy w naszej gminie!!

Po zmaganiach sportowych wszyscy mogli skosztować kiełbasek, grochówki i wypieków gospodyń naszego Wymysłowa.

W celu zaprezentowania swoich walorów turystycznych i regionalnych każda gmina ustawiła niewielki pawilon, w którym można było obejrzeć zdjęcia, foldery tematyczne, stroje regionalne oraz skosztować lokalnych potraw.

 

 

Tekst: Renia Foto: Daria i Renia

Stronę odwiedziło 274692 osób.
realizacja 2011: studio fabryka