Warsztaty szycia toreb z filcu i wyszywania na filcu

Warsztaty szycia toreb z filcu  i wyszywania na filcu 

Innym z zajęć prowadzonych w ramach projektu "Biskupizna skarbcem dla pokoleń" były warsztaty rękodzielnicze polegające na ręcznym szyciu z filcu toreb różnego kształtu i wielkości oraz zdobienie ich motywami haftu biskupiańskiego, koralikami, kwiatami z filcu.

Warsztaty odbyły się w dwóch terminach tj. 04.10.2013 r. w sali wiejskiej w Wymysłowie i 18.10.2013 r. w sali wiejskiej w Żychlewie. Na zajęciach zgromadziły się Panie z Wymysłowa, Żychlewa i pobliskich miejscowości. Uczestnczki po krótkim zapoznaniu się z technikami haftu, obejrzeniu ręcznie wykonanych przez prowadzącą warsztaty torebek z filcu, wybraniu koloru, wielkości torby i metody jej zdobienia z wielką pasją i cierpliwością zajęły się tworzeniem własnych prac rękodzielniczych.

Wykonane prace będzie można podziwiać na oficjalnym zakończeniu projektu.

Prowadzący warsztaty i autor tekstu: Elżbieta Kamińska

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 274930 osób.
realizacja 2011: studio fabryka