Zajęcia Świetlicowe ze słomą w tle

W piątek 21 sierpnia w świetlicy w Wymysłowie panie Magdalena Wojciechowska i Daria Andrzejewska zorganizowały zajęcia związane tematycznie ze słomą i żniwami. Dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowanie wieńca dożynkowego i innych ozdób ze słomy i kwiatów. Przy tak intensywnej pracy czas minął bardzo szybko i przyjemnie. Wykonany przez dzieci z Wymysłowa i Żychlewa wieniec będzie wystawiony do obejżenia w czasie Festiwalu Tradycji i Folkloru w Domachowie. Dziękujemy paniom z KGW Wymysłowo za przygotowanie pysznych ciastek wg przepisu z przewodnika kulinarnego "Biskupizna ze Smakiem", a paniom Magdzie i Darii za wspaniałe popołudnie. 

Tekst i Foto: Renia  

 

 

""Po ciężkiej pracy przyszedł czas na zabawę, na wsi organizowane są dożynki a ich nieodzowną ozdobą jest wieniec dożynkowy. I właśnie na jego niełatwym wykonaniu skupiliśmy się na sierpniowych zajęciach organizowanych w ramach projektu BISKUPIAŃSKA STODOŁA, ze środków Programu Działaj Lokalnie IX, dofinansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Gostyniu. Zajęcia odbyły się w pięknie zacienionym i zielonym otoczeniu świetlicy wiejskiej w Wymysłowie. Pletliśmy wieniec i opowieści o prawie już minionych wakacjach. Uczestnicy zajęć uczyli się wykonywać różne typy bibułowych kwiatów, które stały się ozdobą chłopięcych kapeluszy, dziewczęcych włosów i oczywiście naszego wieńca. Tym razem o nasze podniebienia zadbali członkowie grupy "POLE do popisu" z Wymysłowa. Kruche ciastka były wspaniałe i zniknęły co do jednego w naszych brzuszkach. Zabawy i praca sprawiły że piątkowe popołudnie minęło nam błyskawicznie. Teraz zapraszamy wszystkich do podziwiania naszych prac na Festiwal Tradycji i Folkloru do Domachowa w dniu 13 września 2015 roku. O kolejnych zajęciach i grudniowym finale będziemy informować na bieżąco.""

 

                                                                                                                         tekst: Daria Andrzejewska

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 274932 osób.
realizacja 2011: studio fabryka