Zawody sikawek konnych 2015

Zawody sikawek konnych 2015. Na śmigielskim hipodromie pojawiło się kilkadziesiąt drużyn, zarówno kobiecych, męskich jak i zagranicznych, by walczyć o tytuł najlepszego. Oprócz sportowej rywalizacji publiczność mogła również zobaczyć pokaz umiejętności dzieci działających przy OSP w Bielewie, które nie tylko uruchomiły minisikawkę, ale też pokazały, jak udzielić pierwszej pomocy. Zagraniczne reprezentacje zaprezentowały również działanie sikawki parowej. 
Ocenie podlegały nie tylko czas i dokładność wykonania ćwiczenia bojowego, ale też stan techniczny sikawki oraz historyczne umundurowanie. W tym roku wprowadzono dodatkową trudność. Jeden z zawodników musiał biec slalomem z wiadrami wody, napełnić je i ustawić w wyznaczonym miejscu.  

Jednostka z Wymysłowa, reprezentująca gminę Krobia wśród 56 drużyn ogólnie, zajęła 12 miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za start:)   

 

 

Tekst :Renia i  Kościan-nasze miasto Foto: Żaneta i Kościan-nasze miasto 

Komentarze:

Informujemy, że komentarze są własnością ich twórców. Redakcja zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania jeżeli nie będą zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.
Aktualnie brak komentarzy.
Wyraź swoją opinię:
Stronę odwiedziło 274659 osób.
realizacja 2011: studio fabryka